Web Analytics Made Easy -
StatCounter
SSD ile HDD Arasındaki Fark, SDD mi, HDD mi Daha İyi ? –

SSD ile HDD Arasındaki Fark, SDD mi, HDD mi Daha İyi ?

Bu yazımızda ssd ile hdd arasındaki fark konusuna değineceğiz. SSD yani Solid State Disk (Katı Hal Sürücü) ile HDD bildiğimiz harddiskler arasında ne gibi farklılıklar var ?

SSD mi yoksa HDD mi?

Dürüst olmak gerekirse, hangisinin daha iyi bir motosiklet ya da yarı kamyon olduğunu sormak gibi. Pekala, orada oturuyor olabilirsiniz, bu kobay demenin tuhaf bir yanı olur, neden böyle bir şey söylerdiniz? Ve cevabı çünkü onlar gerçekten kıyaslanabilir değil, sadece farklılar.

  1. Performansssd ile hdd arasındaki fark

Ham hız söz konusu olduğunda, performans ile başlayalım SSD’ler daha hızlı. Bir SSD’nin sıralı hızını bir sabit sürücünün sıralı hızıyla karşılaştıran çok sayıda insan görüyorum ve derler ki benzerler. Ama gerçek şu ki, büyük dosyaları bu güne çok anlamsız bir şekilde kopyalayıp geri göndermezseniz, gerçek dünyadaki performansı algılayacağınız şekilde yapacakları hiçbir şey yok. SSD’ler, anlık bir mesaj geldiğini bildikleri bir işletim sistemi gibi bir şey yazarken, her zaman her yerde meydana gelen küçük veri işlemleriyle ilgilidir, bir program, tüm küçük dosyalar üzerinde bir ton küçük dosyaya erişmek için ihtiyaçları başlatır. yer. Bunlar, disk üzerinde fiziksel olarak hareket etmek zorunda kalmamanın bir SSD’nin performans açısından bir sabit diski tamamen ortadan kaldırmasına izin verdiği sürelerdir. Sistem yanıtında herhangi bir modern SSD, herhangi bir sabit diskten birkaç kat daha hızlı ve bazen de bundan çok daha fazla olacaktır.

  1. Depolamassd ile hdd arasındaki fark

Tamam, bu harika ama saklamak için çok fazla veriye sahipseniz ve bu sizin ana endişeniz. Videoların oynatılması gibi bir şey ya da müzik dosyaları resimlerinizin arşivine bakmak, hızlı bir performans gerektirdiğinden sabit disklerin hala mükemmel olduğu bir yer. Şu anda 160 $, bir 256 gigabayt SSD veya 4 terabayt sabit disk satın alır. Evet, gig başına fiyat farkı için 16 kat daha büyük bir sabit disk, tam anlamıyla çok sabit disk tabanlı depolama kutuları oluşturabilir ve bunlardan bir tanesini kullanarak kullanmamanız gereken parayla bir site dışı yedek olarak kurulabilir. SSD tabanlı yedekleme çözümü. Dolayısıyla, verilerin toplu olarak saklanması için evet millet, sabit disklerin yerini ssd ile değiştirdiğimizden çok uzaktayız.

  1. Güvenirlikssd ile hdd arasındaki fark

Tamam ama güvenilirliğe ne dersin, şimdi bu biraz karmaşık. Sabit diskler günümüzde oldukça güvenilirdir, ancak hareketli parçalara sahip cihazlar eninde sonunda öleceklerdir, iyi haber, genellikle sabit diskinizin şu anda sesleri tıklatması gibi uyarı işaretleri verir. bir yunusa dönüştü ve hala sabit disk ise değiştirin. Ama kötü haber, her türlü Kullanım onları ssd okumak için onları giyecek çok fazla özellikle onları serin çalışan tutmak eğer onları çok fazla giymeyecek, ama onlara ağır yazdıysanız bir tüketici öldürebilirsiniz modelini nispeten hızlı bir şekilde yükseltin. Yani sanırım bir defter ya da tablet gibi günlük bir olayın olduğu bir ortamda bu şekilde koydum SSD’yi her seferinde tercih ettiğim bir ortamda bu durumda o zaman güvenilir olmayan bir faktör olarak benim için bir faktör olarak güvenilirlik performans ve depolama ihtiyaçları. Bu, ara çözümler hibrit sürücülere bizi yönlendirir, bu da sabit diskler ve ssds teknolojisini aynı anda kullanır, ancak bu, ayrı olarak ele almayı planladığım bir konudur.

SSD ile HDD Arasındaki Fark konulu yazımız sona ermiştir. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by