web analytics

Harddisk Veri Kurtarma, Veri Kurtarma

Tüm sabit disklerin eninde sonunda çökmesi gerçeğini takdir etmek önemlidir. Bir sabit disk çökmesine sahip olabilirsiniz ve içindeki verileri almak için profesyonel yardıma ihtiyacınız olabilir. Durumun ne kadar kötü olduğuna bakılmaksızın verileri kurtarabileceğiniz farklı yollar vardır. İnsanlar dosyaları tamamen kaybetmekten hoşlanmazlar. Böyle bir şey olduğunda, bilinçli bir karar vermeniz ve veri kurtarma konusunda mümkün olduğunca fazla bilgi edinmeniz gerekir. Güvenebileceğiniz birisine kurtarma görevi verdiğinizden ve bilgiyi tamamen yok etmeden böyle bir görevi yerine getirmeye yetkili birisine sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

Veri kurtarma nedir?

Veri kurtarma, sabit sürücüden kullanılabilir veriler elde etmek için kullanılan süreçtir, bazen kayıp veriler çok önemli olabilir ve iş olmadan aslında düşebilir.

Veri Kurtarma Şirketleri

Veri kurtarma şirketleri, bu gibi görevleri en kolay şekilde halledebilmek için teknolojik olarak ilerletilmelidir. Depolama cihazlarından, bozuk ortamlardan, hasarlı ortamlardan, medyadan ve medyaya erişilemeyen medyadan verileri kurtarabilirler. Bu tür şirketlerin çok önemli bir bileşeni personeldir. Sorunu çözecek bilgi ve uzmanlığa sahip kurtarma teknisyenleri olması önemlidir. Ayrıca, sonuç odaklı ve en son veri kurtarma yazılımını ve ayrıca, kayıp olan verileri kurtarmak için disk kurtarma araçlarını kullanabilmelidirler. Bunlar, durumlar kritik olduğunda ve umutları en aza indirdiğinde bile kayıp verilerinizi kurtarabilecek konumda olması gereken kişilerdir.

veri kurtarma

Veri kaybına ne sebep olur?

Sabit disk verilerinizi kaybedebileceğiniz birçok yol vardır. Sis ortak veri kaybı nedeni virüs saldırılarıdır. Diğer durumlarda teknik sorunlar, donanım hataları, yazılım hataları, insan hataları vb. Böyle şeyler olduğunda, dosyalar, fotoğraflar vb. Gibi çok kişisel ve önemli koleksiyonları kaybedebilirsiniz. Ayrıca, projelerin gecikmesine, gizli verilerin kaybolmasına ve hatta işi etkileyen zararlara yol açabilir. Veri kurtarma işleminin gerekli olabileceği başka bir senaryo, işletim sisteminin başarısız olduğu durumdur. Böyle bir durumda, ana amaç başka bir yerde aranan tüm dosyaları kopyalamaktır. Bu veri kurtarma uzmanları tarafından büyük kolaylıkla yapılabilir bir şey. Böyle bir durumda, sistem diskleri yanı sıra yedekleme diskleri veya çıkarılabilir medya monte edilir ve daha sonra dosyaları optik disk yazma yazılımı veya bir dosya yöneticisi kullanarak yedeklemeye taşınır..Data kurtarma ayrıca ofis dosyalarının kurtarılmasını içerebilir, fotoğraflar, silinmiş dosyalar, yedekleme kurtarma ve hatta e-posta kurtarma. Bu gibi konuları ele alan şirketlerin çok hassas ihtiyaçları karşılayabilen teknisyenlere sahip olması şarttır. Gizlilik çok önemli bir şeydir. Zararları tespit edebilecekleri, sorunun nereden kaynaklandığı ve ne kadar verinin alınabileceğinden, sadece alanda yüksek vasıflı kişilerin hizmetlerini almanız önemlidir. Ciddi arızalar, manüel onarımların yanı sıra bazı demontajı da içerebilir. Veri kaybıyla uğraşmanın birçok yolu vardır. Sabit sürücü bazen etkilenir ve kaybedemeyeceğimiz bazı çok kritik bilgilere sahip olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir