web analytics

Film Dolumu, Film Doldur, Film Doldurma, Harddisk Dolumu

Merhaba bu yazımızda sizlere film dolumu hakkında bilgiler vereceğim.

Film Dolumu Nedir ?

Teknolojinin ilerlemesi, gündelik yaşantımızın çoğu kısmını çalmaktadır. Bu sebeple insanlar, sosyalleşebileceği bir alan olan sinemalar artık daha nadir gitmektedirler. Ayrıca sinema salonların büyük alışveriş merkezlerinin içinde olması, sinemaseverlerin pek istemediği bir durumdur. Vizyondaki en iyi ve en yeni filmleri kaçıran insanlar, daha sonraları zaman bulduklarında kaçırdıkları filmleri izlemek isterler. İşte bu anda film ve harddisk dolumu yapan insanlar devreye girmektedir. İnsanların zaman bulamadıkları için izleyemedikleri filmleri arşiv haline getirip uygun ücret ile hizmete sunmaktadırlar.

Sinemaseverler, iş ve gündelik hayatlarında vakit bulamadıklar için seyahat ve tatil gibi zamanlarda film izlemeyi tercih etmektedir. Ama gittikleri yerde internet hızı iyi olmadığı ve indirmek için zamanları olmadığı için önceden harddisklerine film arşiv listelerinden en iyi ve izlemek istedikleri türde arşivi yükletirler. Film dolumu ve harddisk dolumunun en iyi müşterisini özellikle denizciler, gemi kaptanlar, gemi adamları ve yurtdışındaki Türkler oluşturmaktadır. Çok uzun seyahat eden deniz adamları, kamaralarında canları sıkılmamak ve derin mavi stresinden kurtulmak için komedi, aksiyon tarzında filmleri seçmektedir.

film dolumu

Film Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Bu sorunun cevabı gayet basit. Tabiki canınız neyi izlemek istiyorsa o film listesini seçin. Ben sinemadan filmden anlamam diyorsanız, endişe etmeyiniz. İnternet ortamında sinemaseverlerin oylarıyla puan alan imdb site yer almaktadır. Bu site filmlerin kalitesine göre kullanıcılar tarafından oylanmaktadır. Eğer bir filmin imdb puanı yüksek ise emin olun ki, o film izlemeye değerdir.

Film seçerken kesinlikle psikolojik durumunuzu göz önünde bulundurun. Örneğin sevgilinizden ayrıldınız, kesinlikle aşk ve sevgi temalı filmler seçmeyiniz. Ya da aile ile izleyecek film araştırıyorsunuz, size kesinlikle komedi, aile ve öğretici belgeseller kategorisini öneririm. Tabi aksiyon severleri de unutmamak lazım. Ama bazılarımız teknoloji ile ilgili biraz fantastik biraz bilim kurgu filmlerinden hoşlanmaktadır. Bu demek olmuyor ki, korku filmleri geri planda kalsın. Eğer hayatınız hiç suç ve tarihi filmler izlemediyseniz, kesinlikle izleyiniz. Pişman olmayacağınızı düşünüyorum.

Filmlerin Kalitesi

Diyelim ki filmleri seçtiniz. Herşey güzel ama bu filmleri hangi platformda izleyeceksiniz ? Televizyonda, bilgisayarda veya tablette. Nerede izlerseniz izleyin, kesinlikle 720p ve 1080p kalitesinde filmler izleyin. 1080p kalitesinde izlediğiniz filmlerde her detayı daha iyi göreceğiniz için filmi daha iyi anlayacaksınız. Diğer türlü kalitesi düşük filmlerde hem izlerken siz sıkılacaksınız hemde izlediğiniz filmden tat almayacaksınız. Film dolumu yaptırırken kesinlikle filmlerin 1080p, bilemediniz 720p olup olmadığını sorun.

Film doldurmadan önce aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz. Sitemde yer alan güncel film listesi her hafta düzenli olarak güncellenmektedir.

Saygılarımla…

Uğur KAYABAŞI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Film Dolumu, Film Doldur, Film Doldurma, Harddisk Dolumu” te bir düşünce

  1. Pingback: Güncel Film Listesi