Web Analytics Made Easy -
StatCounter
DTS Nedir ? DTS i AC3 e Çevirme

DTS Nedir ? DTS i AC3 e Çevirme

DTS Nedir ?

Gelecek nesil yüksek tanımlamalı disk formatları, Blu-ray Disc ve Yüksek Tanımlamalı DVD (HD-DVD) için yüksek tanımlamalı ses kodeki. DTS®-HD, sınırsız sayıda ayrı surround ses kanallarını ( 5.1 e kadar karıştırabilir) ve iki kanallıları destekleyebilir, DTS® Dijital Surround’dan kayıpsıza kadar uzanan bit hızlarında ses kalitesi sunabilir.Dolby Digital, 6 farklı ses kanalını kapsayan yaygın versiyondur.

En özenle hazırlanmış biçiminin yaygın kullanımı normal aralıklı konuşmacılar(20 Hz – 120 Hz ses aralığı) için 5 kanal ve low-frequency effect güdümlü subwooferlar için de tek kanal(20 Hz – 20,000 Hz) (sağ ön, merkez, sol ön, arka sağ, arka sol) daha gerektirmektedir. Bu aynı zamanda mono ve stereo biçimleri destekler. AC-3, 48 kHz ses hızına kadar destekler.

Bluray Filmlerin Orijinal seslerinin %90 ı DTS dir. DTS teknolojisi için DTS Lab.’a verilen telif haklarının pahalı olmasından ötürü her TV yada Ev Sinema Sistemi – Media Player ın üzerinde bulunmaz.Buda benim sizlerin harddisklerine attığım filmleri DTS Desteğine sahip olmayan bir cihaza bağladığınızda ekranda Desteklenmeyen Ses Diye bir ibare oluşmasına dolayısıyla Filmi sessiz izlemenize neden olacaktır.

Peki DTS Patenti olmayan TV ler için Ne yapabiliriz.DTS Sesi AC3 e Çevirebiliriz.

1-DTS i AC3 e Çevirme Videolu Anlatım

DTS Ses Formatını AC3 Ses Formatına Çevirmek İçin İlk Olarak Aşağıdaki Linkten Mkvtoolnix Programını İndirip Kurulumunu Yapınız.Mkvtoolnix Programıyla Filmin içinde bulunan DTS Sesi Çıkarıp Daha sonra DTS i AC3 e Çevirdikten sonra AC3 Sesi Filme Uyarlamada kullanacağız.Programı İndirmek İçin Lütfen Linke Tıklayınız.Kurulumdan Sonra Güncelleme İsteyebilir.programın Düzgün çalışması açısından Güncelleme YAPMAYINIZ…

Mkvtoolnix Tıkla İndir

Bize Lazım Olan İkinci Programımız Airmersoft Bu Programla DTS Sesi AC3 e Çevireceğiz.Programı indirdikten sonra rar dosyasından çıkarıp çift tıklamanız yeterli Olacaktır.Airmersoft Programını İndirmek İçin Lütfen Linke Tıklayınız.Kurulumdan Sonra Güncelleme İsteyebilir.programın Düzgün çalışması açısından Güncelleme YAPMAYINIZ…

Airmersoft Tıkla İndir

2-DTS Destekli Media Player

Şuan da Kendimin de Kullandığı Bugüne kadar Sorun da Yaşamadığım WD Live Modelini Önerebilirim.Bu Media Player Dışında Dark ın Bir Kaç Modelini Test Etme Şansımda Oldu.Fakat En Verimlisi Bu Cihaz Olarak Tavsiye Edebilirim.Denemediğim Cihazlar Hakkında Yorum Yapmıyorum.Kağıt Üzerindeki Verilere Bakarak Sorun Yaşamazsınız Gibi Beni Zorlayacak Ve Zan Altında Bırakacak Modelleri Lütfen Sormayınız.En İyi Cihaz Denediğiniz Cihaz dır.Bu Tür Ürünleri Satın Alırken Deneyerek Alınız.Benim Önerdiğim Cihaz ın Üst Modelleri Var o Modelleride Satın Alabilirsiniz.Başka Marka Model Media Player lar Bu Cihazdan Daha Performanslı Çalışabilir.Hergün Yeni Bir Cihaz Çıkıyor.Lütfen Beni Önerdiği Model Eski Bunun Yenileri Çıktı,Şu Marka Model Daha İyi,Gitmiş Ne Diyor Gibi Söylemlerle Yargılamayınız.Ben Yaptığım Arşivi Sorunsuz Kullanacak Filmlerimi Açacak Cihaza Bakarım.Bu Cihazlada Filmlerimi Test Ediyorum.Herkes İstediği Cihazı Alabilir.

WD-live-Media-Player

3-PC den TV ye Görüntü Aktarma

Bilgisayarınızı TV ye HDMI Bağlantısıyla bağlayarak PC de açtığınız Filmi Tam Ekran Olarak TV ye aktarabilirsiniz.PC nize Yükleyeceğiniz Codec ler sayesinde Ne DTS Problemi yaşarsınız Nede Çalıştıramayacağınız tek bir film olur.

Bilgisayardan-tv-ye-goruntu-aktarimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. egemen diyor ki:

  Emeğinize sağlık, bu konuda düzgün bilgiyi bulmak gerçekten zor. Bilginizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

 2. A. Sürecek diyor ki:

  Çok başarılı olmuş. Emeğinize sağlık. Teşekkürler.
  Mkvtoolnix programı yok. Anlatırken kullandığınız sürümünün yüklenmesi iyi olur. Farklı bir versiyonla yaptım biraz zorlandım.

 3. c.aytek diyor ki:

  çok iyi anlatımlı faydalı öğretici paylaşım teşekkürler ..

  Hayat; sahip olunan bilgiyi, beceriyi öğrettikçe,paylaştıkça birilerine yardım ettikçe güzeldir.anlam kazanır.

  yardımseverliği birşeyleri paylaşmayı bilmeyen mutluluğuda bilmez

Bayramda İzlenecek Film Önerisi

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by