web analytics

Ekran Görüntüsü, Android’de Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir?

Bir Android kullanıcısı olarak, her Android cihazının bir sonraki ile aynı olmadığını zaten biliyorsunuz. Bu nedenle, ekran görüntüsü almak için hangi düğmelerin kombinasyonunun gerekli olduğu her zaman açık değildir. İşlem, bir Samsung Galaxy Note 8, bir Moto X Pure Edition veya bir Google Pixel arasında biraz farklı olabilir. En önemli fark, Ana düğmenin Android’inizde bulunduğu yerdir.

Herhangi bir Android cihazında bir ekran görüntüsü nasıl alınır ?

Akıllı telefon veya tabletinize bir göz atın. Samsung Galaxy ve Google Pixel cihazları gibi bir donanım (fiziksel) Ana düğmesi var mı?

android ekran görüntüsü alma

Ev düğmesi cihazın alt çerçevesine yerleştirilecek ve parmak izi okuyucusu olarak ikiye katlanabilecektir. Bu durumda, Home düğmesine ve Power / Lock düğmesine aynı anda birkaç saniye basın. Güç / Kilit düğmesi genellikle cihazın üst veya sağ üst tarafındadır.

Cihazınız Motorola X Pure Edition, Droid Turbo 2 ve Droid Maxx 2 gibi bir donanım Ana Ekran düğmesine sahip değilse (bir yazılım tuşu ile değiştirilir), aynı anda Güç / Kilit düğmesine ve Sesi Kısma düğmesine basın zaman.

Bu biraz beceriksiz olabilir, çünkü bu düğmeler tipik olarak bir akıllı telefonun sağ tarafındadır; Doğru olması için birkaç denemeye ihtiyaç olabilir. Ses düzeyini ayarlayabilir veya cihazı kilitleyebilirsiniz. Bu, bu arada Google Nexus akıllı telefonlarında ve tabletlerinde ekran görüntülerini yakalamak için kullandığınız işlemdir.

Hareketleri ve Hareketleri Kullanarak Galaxy Cihazlarında Ekran Görüntüleri Alın
Samsung Galaxy aygıtları, “hareket ve jest” özelliklerini kullanarak ekran görüntülerini almanın alternatif bir yöntemini sunuyor. Öncelikle, Ayarlar’a gidin ve “hareketler ve hareketler” i seçin ve ardından “yakalamak için palmiye kaydırmayı” etkinleştirin. Ardından, ekran görüntüsünü almak istediğinizde, avucunuzun kenarını soldan sağa veya sağdan sola doğru kaydırabilirsiniz.

Ekranla yanlışlıkla etkileşime girmemek için dikkatli olmanız gerekir, ki bu oldukça kolaydır. Örneğin, bir Google Haritalar ekranını ele geçirmeyi denediğimizde, yanlışlıkla okunmamış bildirimleri aldık ve bunun yerine onu yakaladık. Pratik yapmak mükemmelleştirir.

Ekran görüntüleri bulmak nerede
Cihazdan bağımsız olarak, bir ekran görüntüsünü yakaladıktan sonra, en son çekilmiş ekran görüntüsünü bildirim çubuğunda bulabilirsiniz.

Bildirimlerinizi temizledikten sonra, büyük olasılıkla bunu Galeri uygulamanızda veya Google Fotoğraflar’da, Ekran Görüntüleri adlı bir klasörde bulabilirsiniz.

Buradan, fotoğraf makinenizle çektiğiniz bir fotoğrafın olduğu gibi görüntü paylaşabilir veya özel efektler ekleyerek veya kırparak basit düzenlemeler yapabilirsiniz.

android telefonda ekran görüntüsü alma,android telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır,reeder tablet ekran görüntüsü alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir